czwartek, 12 stycznia 2012

Elle Mendenhall - Album Mojego Dziecka Chłopiec/Dziewczynka


Chłopiec

Powiem szczerze jestem maniaczką różnych kalendarzy, albumów dotyczących ciąży bądź dorastania dziecka. W okresie ciąży prowadziłam kalendarz ciążowy, w którym odnotowywałam różne istotne momenty. Chciałam, aby również po narodzinach dziecka miałam miejsce, w którym będę mogła zanotować to i owo. Przejrzałam wiele albumów. Uwierzcie. Wiele! Przeważnie w takim albumie można odnotować tylko datę narodzin dziecka, wagę itd. Jest tam również miejsce na kilka zdjęć i jakieś wierszyki. Ja poszukiwałam czegoś innego.Chciałam, aby to było ładne wydanie z ciekawą zawartością. Taki właśnie jest "Album mojego dziecka - Chłopiec/Dziewczynka" Elle Mendenhall.Album jest w twardej oprawie (wielki plus) przewiązany niebieską wstążką - urocze :) Uroku albumowi dodają również zdjęcia maluchów, najprawdopodobniej są to mali panowie.
Album zaczyna się rozdziałem "Oto jestem". Tutaj oczywiście podstawy takie jak - narodziny: imię, dzień tygodnia, data, godzina.... Można również wpisać pierwsze słowa mamy, taty, rodziny oraz przyjaciół. Jest również miejsce na zdjęcia naszego maleństwa. Z tego dnia każda z mamuś na pewno ma również pamiątkę w postaci opaski identyfikacyjnej dziecka i tutaj również jest na nią miejsce. 

Jak wyglądałem, czyli kolor oczu, włosów, karnacja, znaki szczególne zaraz po narodzinach jak i w wieku 6 miesięcy i po 1 roku.
Można opisać również historię imienia dziecka. Skąd, jak i dlaczego?

Fajna jest również strona pt. "Co działo się na świecie?". Możecie tutaj zapisać m.in. przeboje, filmy oraz ceny niektórych produktów.

W dziale "Moja rodzina" uzupełniamy drzewo genealogiczne naszej rodziny oraz cechy jakie maleństwo odziedziczyło pa mamie jak i po tacie.


W rozdziale "Wizyty u lekarza" macie tabelę wagi i wzrostu oraz kartę stomatologiczną... ach te ząbki :)


Również w tym rozdziale zamieszczacie odcisk stópki oraz rączki


W albumie zamieszczono również kilka wierszyków...


Mój pierwszy raz ...


Nauka chodzenia ...


Album jak już wspomniałam przeplatany jest uroczymi zdjęciami pociech, ale jest również miejsce na zdjęcia naszego malucha.


Końcowe wpisy dotyczą urodzin, pierwszych, drugich, trzecich ...
Na pewno polecam ten album każdej przyszłej mamie jak i dla Was, jeżeli poszukujecie prezentu dla maleństwa. Będzie to wspaniała pamiątka, którą poniekąd skomponują sami rodzice. Poza tym prezent możecie dopasować, niebieski dla chłopca, różowy dla dziewczynki. Obydwa prześliczne.


Cena: 35,99 zł (empik.pl)

Ocena: 10/10

Kasia

7 komentarzy:

 1. To jest nie tylko świetny prezent dla samego siebie jako przyszłego rodzica, ale i dla kogoś, kto spodziewa się dziecka! Dzięki za taką fajną recenzję. To jest naprawdę perełka wśród albumów. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. super album :) piekna pamiatka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę godny polecenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak będę spodziewać się dzidziusia to na pewno zaopatrze się w taki album:) Pozostanie bardzo miła pamiątka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. wow świetny:) na pewno kupie koleżance jak urodzi maluszka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny album, szczoda, że takiego nie miałam :( i nie mam nadal :P

  OdpowiedzUsuń
 7. piękny album, doskonały na prezent !

  OdpowiedzUsuń