środa, 15 lutego 2012

MAM - Cooler Gryzak z częścią chłodzącą wypełnioną wodą

Mimo, iż wiedziałam wcześniej co otrzymam do testów od firmy MAM to jednak, gdy zobaczyłam ten gryzak przeżyłam niewielki szok - technologia kosmiczna. Gryzak "trójpalczasty" o dla mnie wcześniej niespotykanej wyprofilowanej rączce. Hmmmm....Od producenta:
Oznaczenia:
 • 4+ miesiące
 • ulga dla ząbków trzonowych
 • BPA FREE
"Cooler
Aby przynosić ukojenie, projektanci MAM opracowali gryzak, który nie tylko doskonale chłodzi, ale również świetnie wygląda. Gryzak masuje, odpręża i przynosi ulgę - dzięki czemu dzieci mogą nadal czerpać radość z odkrywania świata.

Gryzienie, które uspokaja? To nie jest jedyna zaleta gryzaków MAM. Wspomagają one prawidłowy rozwój zgryzu i zachęcają do aktywnej nauki.

Chłodne ukojenie dla ząbków trzonowych dzięki unikalnie wyprofilowanej części wypełnionej wodą. Gryzak składa się z różnie ukształtowanych powierzchni chłodzących.

Okrągły uchwyt gryzaka jest zakrzywiony ku górze, co ułatwia maluchom chwytanie i trzymanie go w rączce.

Rozmaicie wyprofilowane powierzchnie i zróżnicowane materiały ułatwiają ząbkowanie i zwiększają atrakcyjność gryzaka.

Produkty MAM zostały opracowane we współpracy ze specjalistami z dziedziny psychologii rozwojowej, przedstawicielami ICMRS i innymi ekspertami."

Źródło: ulotka dołączona do opakowania gryzaka

Jak same możecie zobaczyć już na opakowaniu jesteśmy bombardowane informacjami o samych zaletach produktu, ale jak jest w rzeczywistości... ?

Od początku. O gryzaku zaczęłam myśleć tak naprawdę w okolicach trzeciego miesiąca, kiedy to Kornel miesiąc wcześniej porzucił smoczek i zaczął wkładać do buźki paluszki oraz mniejsze zabawki. I wówczas.... a może gryzak? Tak też przy okazji nawiązania współpracy z MAM poprosiłam o gryzak.
Po rozpakowaniu gryzak wyparzyłam w gorącej wodzie. Gorąca woda nie spowodowała jakiegokolwiek uszkodzenia części wypełnionej wodą a tym bardziej plastikowej rączki.
Kornel bardzo szybko i chętnie złapał w rączki gryzak.(to przerażenie, dezorientacja w oczach ... uwielbiam jego minki)

Na początku oczywiście zaciekawił go przede wszystkim  wyraźny kolor, kształt i faktura, która była na rączce. Kiedy już zapoznał się bliżej z gryzakiem wzrokowo i dotykowo przyszedł czas na testy "buźkowe" :) gryzak do buźki wkładał z każdej strony. Zarówno zielone kółeczko jak już samą część przeznaczoną dla jego dziąseł.
Oczywiście najbardziej odpowiada mu środkowy "paluch" gryzaka. Gryzak jest tak dobrze skonstruowany, że dziecko trzymając środkowy "paluch" nie robi sobie krzywdy pozostałymi. W sensie, że nic mu się w buźkę nie wbija. Poza tym miękki silikon, zaokrąglony kształt, lekkość zabawki sprawia, iż nawet gdyby Kornel wypuścił gryzak z rączki na twarz nie spowodowałoby to u niego urazu.


Tak jak już wspomniałam wcześniej Kornel uwielbia środkowy "paluch", jego faworytem od pewnego czasu jest również jeden z bocznych z większymi wypustkami. Zauważyłam, że nie odpowiada mu absolutnie ten z wzorem w kształcie kółeczek. Mimo tego, iż gryzak jest przeznaczony już dla dzieci od czwartego miesiąca to jest chyba dla niego za duży, aby mógł go choć trochę włożyć do buźki. Z drugiej zaś strony w czwartym miesiącu ten element może być za duży, ale po pewnym czasie może stać się ulubieńcem. Co zapewne spowoduje również, że dziecko szybko się nie znudzi.

Co do funkcji chłodzącej ... Wkładam gryzak na ok. godzinę do lodówki. Po godzinie wyciągam i sprawdzam, czy chociaż nie jest zbyt schłodzony i podsuwam dla Kornela pod usteczka. Śmiesznie to wygląda. Jakby wyczuwał chłód i otwiera usta a ja przeciągam po jego dziąsłach. Kornel wtedy cierpliwie się rozgląda, słucha i wcale nie zamyka ust. Daję mu do rączki. Niestety, nie ma jeszcze wystarczającej koordynacji ruchowej, aby powtórzyć po mamie, ale zawsze jakoś sobie z gryzakiem radzi.

Dodam tylko, iż gryzak testowaliśmy przez okres ok. 3 tygodni. Stąd też moja dość obszerna opinia :)

Cena: 29,80 zł

Ocena: 10/10

Kasia

5 komentarzy:

 1. Prezentuje się fajnie :) a synuś Twój widać miał z niego radochę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Maluszkowi się chyba spodobał. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słodziak Kornelkowy. :)
  Ten gryzak bardzo by pomógł mojej chrześnicy, która właśnie ząbkuje. Nie orientujesz się może jak wygląda jego cena?

  OdpowiedzUsuń