wtorek, 29 listopada 2011

E.L.F. - powder brush

Firma E.L.F. przedstawiła pędzel powder brush jako pędzel przeznaczony do produktów suchych jak płynnych zarówno do pudru jak i różu.
Pędzel pochodzi z kolekcji studio, która jest sygnowana jako kolekcja profesjonalna.Przechodząc do sedna sprawy....
Pierwsze wrażenie to konkretnie zbudowany pędzel, zwarte i dobrze osadzone włosie. Włosie pędzla to Taklon. Jest niesamowicie miękki, takiej miękkości jeszcze nie czułam przy żadnym pędzlu. Ja tym pędzlem aplikuję podkład płynny i muszę przyznać, że jest to czysta przyjemność. Podkład początkowo nakładam na dłoń a następnie nabieram go pędzlem. Pędzel nie nabiera podkładu za wiele. Oczywiście jeżeli cały pędzel umoczycie w podkładzie to niestety będzie on bardzo "nasiąknięty" podkładem. Podkład rozprowadza się równomiernie, nie ma żadnych smug a samo rozprowadzenie jest banalnie proste. Po zakończeniu "przyjemności" wewnątrz pędzla pozostaje odrobina zabrudzeń spowodowanych osadzeniem się resztek podkładu i niestety... 
I tutaj zaczynają się schodki. Mianowicie owa przyjemność kończy się jak przy każdym pędzlu myciem. Samo mycie pędzla nie zajmuje długo, ale już jego wysychanie to dłuższa bajka. Pędzel nigdy nie wyschnie na dzień następny, aby ponownie nim zaaplikować podkład. Co więcej już przy pierwszym praniu ta metalowa część pędzla uległa poluzowaniu. Teraz przy nakładaniu podkładu jestem ostrożna, aby ta część nie odpadła i cieszę się moją "przyjemnością".

Cena: 3,5 GBP

Ocena: 8/10

Kasia

czwartek, 10 listopada 2011

L'oreal - Contour Kohl

Co nam proponuje producent:
"Contour Khôl to kredka do oczu, która za jednym pociągnięciem nada Twojemu spojrzeniu niezwykłą głębię. Osiągniesz precyzyjną, nasyconą kolorem linię…
Efekt?
Wyrazisty i precyzyjny makijaż oka, bez rozmazywania się i kruszenia."


Niestety, nie będzie zachwytów...
Po pierwszym pociągnięciu kredką na dłoni byłam zadowolona. Miękka i wyraźny ciemny kolor. Cóż, po narysowaniu kreski na powiece zadowolenie zniknęło. Mimo, że kredka jest miękka narysowanie nią ładnej kreski jest mało przyjemne. Kreska się rozmazuje i właściwie nie ma szans, aby dotrwała do końca dnia.
Uważam, że nie ma potrzeby, abym dłużej rozpisywała się na temat tej kredki. Zdecydowanie nie polecam.Ocena: 2/10

Kasia